MIĘDZYWOJEWÓDZKA LIGA KARATE TRADYCYJNEGO

 

   Dnia 14-go października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Rykach przy ulicy Słowackiego 2 o godzinie 10.00 odbyła się  pierwsza edycja Międzywojewódzkiej Ligi Karate Tradycyjnego. Turniej oficjalnie otworzył  Burmistrz Ryk Pan Jarosław Żaczek, który objął  organizowane przez nasz Klub zawody honorowym patronatem. Po raz pierwszy formuła Ligi Karate Tradycyjnego przekroczyła granice województwa lubelskiego, poprzednie edycje odbywały się tylko na lubelszczyźnie. Tym razem do Lublina, Ryk, Kraśnika, Zamościa, Puław, Biłgoraja, Janowa Lubelskiego, Tomaszowa Lubelskiego i Niemiec dołączyły Rzeszów i Dębica z województwa podkarpackiego. Dlatego cieszymy się, iż to właśnie u nas zainaugurowała MLKT.

    Do Międzywojewódzkiej Ligi Karate Tradycyjnego zgłosiło się 218 zawodników z 12 Klubów w wieku od 7 do 21 lat, którzy  rywalizowali w dwóch konkurencjach: KATA (ustalone sekwencje technik) i KUMITE (walka) z podziałem na grupy wiekowe i poziom zaawansowania. Z Ryckiego Klubu udział w imprezie wzięło 13 zawodników i zajęli następujące lokaty w swoich grupach:

I miejsce: Magdalena Miazga;

II miejsce: Olga Gagała, Kinga Miazga, Oskar Nurzyński, Hanna Filiks, Alicja Filipek, Michał Henrykowski;

III miejsce: Zuzanna Sągała, Emilia Gągała, Bartosz Pioterczak, Szymon Henrykowski;

IV miejsce: Błażej Sarnecki, Maja Grudka.

     Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Po udanym występie w wiosennej edycji Lubelskiej Ligi Karate troje dzieci z naszego Klubu (Szymon i Michał Henrykowscy, Emilia Gągała) zakwalifikowało się do Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbył się w łódzkiej Atlas Arenie, a dwóch starszych zawodników (Oskar Nurzyński i Piotr Herbet) wystąpiło w finale Mistrzostw Polski w Zamościu. Jest to duży sukces, ponieważ rycki  Klub liczy sobie niewiele ponad cztery lata działalności, a ogromna w tym zasługa naszych trenerów.

     Kolejny turniej z cyklu Ligi odbędzie się 18 listopada w Rzeszowie, a finał MLKT 2 grudnia w Zamościu. Tam też postaramy się godnie reprezentować nasze miasto.

 

Jak zacząć?

Jak zacząćCo zrobić, aby zostać członkiem klubu? Więcej w rozwinięciu.

O klubie

O klubie Naszym celem jest propagowanie oryginalnego japońskiego karate, czyli karate tradycyjnego. 
Karate może nauczyć się każdy...

Czym jest karate?

Czym jest karate?Poprzez karate tradycyjne człowiek zyskuje środki do poszerzenia i pogłębienia swych zdolności fizycznych i umysłowych.