Aktualności

VI PUCHAR ŚW. MIKOŁAJA

    GRAD medali zdobyli nasi podopieczni podczas Turnieju Mikołajkowego, który odbył się 1 grudnia w Zamościu. Wszyscy nasi karatecy spisali się znakomicie, dzięki organizatorom wszyscy super się bawiliśmy i wracaliśmy w extra nastrojach. W turnieju udział wzięło 23 naszych podopiecznych, którzy łącznie zdobyli 13 medali.

     Najlepsza okazała się Magdalena Miazga zdobywając złoto. Srebrne medale zdobyli Szymon Rzeszotek i Leszek Jahns. Brąz natomiast wywalczyli Hanna Filiks, Błażej Sarnecki, Maksym Cuch, Patryk Sągała, Natalia Miłosz, Alicja Grudka, Maciej Miszczak, Kornelia Kapusta, Nikola Jeżewska, Łukasz Stoń. Doskonale spisali się również pozostali karatecy: Alicja Filipek, Zuzanna Sągała, Brajan Sągała, Jóźwik Maciej, Dawid Całka, Ludwik Grudka, Paweł Bogusz, Szymon Henrykowski, Maciej Piros oraz Klaudia Drachal. Z powodu choroby udziału nie mogli wziąć Viktoria Kurzep i Andrzej Głodek - życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. 

     Imprezę uświetniła obecność Św. Mikołaja oraz dużo wylosowanych przez naszych zawodników nagród. Wszyscy otrzymali medale i paczki. Najważniejsza była dobra zabawa za co dziękujemy organizatorom. Wszystkim zawodnikom dziękujemy oraz życzymy sukcesów w kolejnych turniejach. Więcej o turnieju można znaleźć TUTAJ.

 

b_800_600_0_00_images_20181201_151720.jpg

100 KATA z sensei Marią Deptą

       W dniach 17-18 listopada 17-stu naszych podopiecznych wzięło udział w seminarium prowadzonym przez Sensei Marię Dęptę - wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski, Europy i Świata. Dodatkowo 17 listopada dla uczczenia stulecia niepodległości wykonano 100 KATA w czasie 44 minut i 17 sekund. Po wykonaniu 100 KATA wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Nasi karatecy biorący udział w tym wyzwaniu to: Alicja Filipek, Nikola Jeżewska, Hanna Filiks, Kornelia Kapusta, Magdalena Miazga, Viktoria Kurzep, Michał Henrykowski, Szymon Henrykowski, Bartosz Pioterczak, Patryk Sągała, Patryk Matyska, Leszek Jahns, Maciej Wójcik, Krystian Szczypiński, Szymon Rzeszotek, Łukasz Stoń oraz Maciej Miszczak. Wieczorem udaliśmy się na spacer na piękny Zamojski Rynek.

 b_800_600_0_00_images_20181117_153655.jpgb_800_600_0_00_images_20181117_153948.jpg

b_800_600_0_00_images_20181118_150236.jpgb_800_600_0_00_images_20181117_182042.jpg

b_800_600_0_00_images_20181117_153331.jpg

Dziękuję państwu Agnieszce i Andrzejowi Rzeszotkom, Pawłowi Kurzepowi oraz Władysławowi Miszczakowi za pomoc i opiekę nad dziećmi.

Marcin Nurzyński

 

100 BASENÓW

    PŁYNĘLIŚMY      
DLA NIEPODLEGŁEJ

b_800_600_0_00_images_DSC_0616.jpg

 

      W niedzielę 11 listopada wychowankowie i rodzice dzieci z naszego klubu wspólnie z Aqua Ryki wzięli udział w sztafecie 100 basenów na stulecie niepodległości. Wszystkich uczestników było 50, a nasz klub reprezentowało 14 osób i byli to:

 

Piotr Bąk - najstarszy uczestnik sztafety

Patryk Sągała

Łukasz Stoń

Maksym Cuch

Krzysztof Cuch

Paweł Kurzep

Alicja Filipek

Magdalena Miazga

Aleksandra Grudka

Ludwik Grudka

Wiktor Wojtaś

Roczniak Tomasz

Dariusz Kierzkowski

Marcin Nurzyński

Basen

UWAGA

 

Uprzejmie informujemy, że co tydzień w niedzielę o godzinie 10.50

 

 

spotykamy się na pływalni powiatowej w Rykach.  

 

WSTĘP WOLNY DLA CZŁONKÓW KKT RYKI

 

Szczegółowe informacje pod numerem 530- 070-376

 

Zarząd KKT Ryki

Zimowa Akademia Karate

Witamy

 

Informujemy o możliwości udziału naszych podopiecznych w obozie karate organizowanym przez Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego w trakcie ferii 2019. Termin 17-24 luty 2019. Dla naszych podopiecznych przewidzieliśmy dofinansowanie.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami TUTAJ. Wszelkie informacje pod numerem 530-070-376.

 

Zarząd KKT Ryki

Nasz pierwszy klubowy relaks na basenie

 

     Z satysfakcją informujemy, że w niedzielę 7 października zainaugurowaliśmy nowy rodzaj działalności Klubu. Tym razem w ramach relaksu oraz integracji klubowej spotkaliśmy się na Pływalni Powiatowej w Rykach. Na basenie świetnie bawiło się 20-stu naszych podopiecznych w wieku od 4 do 15 lat. Od tej pory będziemy się spotykać na basenie co tydzień w niedzielę o godzinie 10.50. Dla członków naszego Klubu Karate WSTĘP WOLNY (kliknij). Jak wiadomo nasz Klub działa jako stowarzyszenie i to właśnie dzięki temu, iż wszyscy członkowie są po części właścicielami Klubu powstał taki projekt. 

      Pomysł należy bowiem do rodziców oraz naszych podopiecznych. My jako Zarząd KKT Ryki wcieliliśmy go w życie, mając na uwadze niepokojące zjawisko społeczne jakim jest zamykanie się dzieci tylko we własnych czterech ścianach i ucieczka w wirtualny świat. Zjawisko to jest  obecnie powszechnym skutkiem trybu życia właściwego współczesnej cywilizacji, mnogości pokus i używek czyhających na młodego człowieka. Ogromną pomoc w tym zakresie otrzymaliśmy od władz miasta Ryki poprzez osobę Pana Burmistrza Jarosława Żaczka, który to postanowił wesprzeć finansowo nasz projekt. Dziękujemy również Panu Dyrektorowi Pływalni Powiatowej w Rykach za podjęcie współpracy z naszym Klubem.

      Szczególne podziękowania Zarząd KKT Ryki kieruje do rodziców, którzy bezinteresownie wystąpili w roli opiekunów grupy, a byli to to Panowie Piotr Kurzep, Krzysztof Cuch, Tomasz Roczniak oraz Edward Miszczak. 

 

Zarząd Klubu Karate Tradycyjnego Ryki

Marcin Nurzyński, Marek Jóźwik, Anna Henrykowska

 

b_800_600_0_00_images_20181007_115601.jpg

b_800_600_0_00_images_20181007_111726.jpgb_800_600_0_00_images_20181007_111830.jpg

KRAV MAGA pierwszy trening

JESTEŚMY PO PIERWSZYM TRENINGU KRAV MAGA

b_800_600_0_00_images_KRAV-MAGA.jpg

 

     Zmęczeni, spoceni, troszkę poobijani ale uśmiechnięci. Pierwszy trening trwał 1,5 godziny i mimo, że pierwszy to wcale nie ulgowy i o to chodzi. To przecież nauka samoobrony, a jak wiemy potencjalny napastnik nie będzie się z nami grzecznie obchodził. Było super. Kolejny trening już za tydzień. 

 

       Zajęcia poprowadził sensei Andrzej Grejner - oficer Wojska Polskiego w stopniu majora, szef WF i Sportu 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego, do roku 2011 wykładowca w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie (specjalność walka wręcz), jeden ze współautorów wdrożonego do szkolenia w Wojsku Polskim systemu „Walka w bliskim kontakcie”, magister Wychowania Fizycznego AWF Gdańsk o specjalności trener Judo (stopień II Dan), stopień mistrzowski Krav Maga II Darga, instruktor Krav Maga Europejskiej Federacji oraz strzelectwa sportowego i bojowego.

 

INFORMUJEMY JEDNOCZEŚNIE, ŻE PROWADZIMY NABÓR DO DRUGIEJ GRUPY TRENINGOWEJ

ZAPRASZAMY  - 530 070 376

TRENING Z MISTRZYNIĄ

      W piątek 28 września nasz Klub miał przyjemność gościć Mistrzynię Świata Panią Martę Czapkę oraz jej trenera Pana Radosława Niziołka - Prezesa Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Sensei Marta poprowadziła półtoragodzinny trening z naszymi podopiecznymi, a Sensei Radosław spotkał się z rodzicami w celu omówienia szczegółów nawiązanej współpracy pomiędzy naszymi Klubami. Rozmawialiśmy o obozach, seminariach jak i współpracy przy organizacji zawodów w przyszłym roku. Wszyscy obecni na zebraniu uznali, iż współpraca ta wydaje się być ciekawa i obiecująca. 

     Kilka słów o naszej Mistrzyni.

    Sensei Marta Czapka karate tradycyjne trenuje od 11 lat pod okiem Radosława Niziołka. Ubiegły rok okazał się dla niej najlepszy w dotychczasowej karierze, ponieważ zdobyła 2 medale mistrzostw polski (w tym indywidualne złoto w KUMITE kadetek), 1 medal w Pucharze Polski w KUMITE drużynowym, 2 medale Mistrzostw Europy Karate Tradycyjne oraz 2 medale Mistrzostw Świata Karate Fudokan - tu ten najważniejszy tytuł Mistrzyni Świata w KUMITE. Jak powiedziała nam Marta, karate nauczyło ją systematyczności nie tylko na treningach, ale również w szkole i w życiu codziennym. Na stopień 1 DAN zdała w wieku 15 lat i nie zamierza na tym poprzestać, ponieważ rozpoczyna przygotowania do zdobycia kolejnego stopnia karate. Od roku pomaga w prowadzeniu treningów kadry dzieci Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego Zamość. Obecnie rozpoczęła przygotowania do kolejnych mistrzostw, w których jak obiecała postara się zaprezentować jak najlepiej czego jej serdecznie życzymy.

 b_800_600_0_00_images_TeningMarta_DSC_0124.JPG

 
Galeria z treningu »

 

KRAV MAGA

   b_800_600_0_00_images_KravMaga_plakat-krav-maga.jpg 

WITAMY

     Serdecznie zapraszamy na nowy rodzaj zajęć. Na zajęcia z KRAV MAGI przyjmyjemy od 15-go roku życia za zgodą opiekuna prawnego. Szczegóły na temat tego rodzaju samoobrony w zakładce KRAV MAGA (tutaj).

 

ZAPISY POD NUMEREM 530 070 376

Zarząd KKT RYKI

ZMIANA MIEJSCA TRENINGÓW

 

WITAMY

 

      Uprzejmie informujemy, iż od 17 września treningi karate odbywają się w nowym DOJO przy ul. Warszawskiej 3b - budynek Lubelskiej Szkoły Wyższej. 

 

Serdecznie zapraszamy

Zarząd Klubu Karate Tradycyjnego Ryki

 

Finał Międzywojewódzkiej Ligi Karate Tradycyjnego

       

             Drugiego grudnia w Zamościu odbył się trzeci finałowy turniej z cyklu Międzywojewódzkiej Ligi Karate połączony z Turniejem Mikołajkowym. Nasi zawodnicy zaprezentowali się doskonale zarówno w MLKT jak i w Turnieju Mikołajkowym. 

 

Wyniki Ligi

II miejsce - Kinga Miazga

III miejsca - Magdalena Miazga, Hanna Filiks, Emilia Gągała

IV- VIII - Maja Grudka, Michał Henrykowski, Szymon Henrykowski, Błażej Sarnecki, Bartosz Pioterczak, Alicja Filipek, Zuzanna Sągała, Olga Gągała i Oskar Nurzyński.

Wyniki są bardzo dobre biorąc pod uwagę fakt, iż  w Lidze udział brali mistrzowie Polski, Europy i świata.

 

Wyniki Turnieju Mikołajkowego

II miejsce - Hanna Filiks, Michał Henrykowski i Brajan Sągała

III miejsce - Magdalena Miazga, Maja Grudka, Aleks Stępniak, Kornelia Kapusta oraz Krystian Szczypiński.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Międzywojewódzki Turniej Karate Tomaszów Lubelski

 

       Z przyjemnością informujemy, że nasi karatecy kolejny raz zaprezentowali się z bardzo dobrej strony na zawodach. Tym razem był to Międzywojewódzki Turniej Karate Tradycyjnego, który odbył się w sobotę 3 listopada w Tomaszowie Lubelskim. Barwy naszego Klubu reprezentowało 11 zawodników, którzy łącznie zdobyli 9 medali. Najlepsza okazała się Olga Gągąła która zdobyła dwa złote medale w konkurencjach KATA i KUMITE. Doskonale zaprezentowała się również debiutująca na zawodach Hanna Filiks zdobywając złoto w KUMITE (pokonała w walce czterech chłopców) oraz srebro w KATA. Srebro w KATA, w kategorii junior młodszy wywalczył Oskar Nurzyński. Po dwa brązowe krążki wywalczyli Michał Henrykowski (KATA i KUMITE) oraz Magdalena Miazga (KATA i KUMITE). Tuż za podium uplasowały się Zuzanna Sągała, Alicja Filipek i Emilia Gągała. Bardzo dobry występ zanotowali również Szymon Henrykowski, Błażej Sarnecki oraz Bartosz Pioterczak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

b_800_600_0_00_images_1.jpg b_800_600_0_00_images_11.jpg

2.jpg

b_800_600_0_00_images_20171104_183325.jpg

3.jpg

Jak zacząć?

Jak zacząćCo zrobić, aby zostać członkiem klubu? Więcej w rozwinięciu.

O klubie

O klubie Naszym celem jest propagowanie oryginalnego japońskiego karate, czyli karate tradycyjnego. 
Karate może nauczyć się każdy...

Czym jest karate?

Czym jest karate?Poprzez karate tradycyjne człowiek zyskuje środki do poszerzenia i pogłębienia swych zdolności fizycznych i umysłowych.

Informujemy także, że ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie, które zapisywane są w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej informacji zawiera się w zakładce Polityka prywatności

Akceptuję